Jesteś tutaj:Strona Główna > Katalog > Obręcze > FireEye > Excelerant 36rejestrujzaloguj

FIREEYE Excelerant 36

MTB

parametry

Szerokość 36 mm
Wysokość 22,1 mm
Rozmiar 26"
Ilość otworów 32; 36
System opony dętkowa
Technologie podwójne ścianki z aluminium T10, oczkowane, anodowane (765 g) lub malowane proszkowo (800 g)
Informacje dodatkowe tylko do hamulców tarczowych, różne wersje kolorystyczne

dystrybucja

Do wyników wyszukiwania

Dodaj do schowkaPorównajDrukuj

cena
b.d.

masa
765; 800 g

materiały dodatkowe

Obręcze - to trzeba wiedzieć:
Ilość szprych. Ilość otworów na szprychy musi być taka sama jak w piaście. Standardem są koła 32 szprychowe. Koła o mniejszej ilości szprych będą lżejsze. Niegdyś uważano, że 36 szprych wpływa na zwiększenie trwałości i stabilności a także łatwość centrowania, ale dzięki postępowi technologicznemu i materiałowemu już tak nie jest.
Jakie hamulce? Jeżeli obręcz przeznaczona jest tylko do hamulców tarczowych to nie ma na bokach powierzchni roboczych i nie może współpracować z hamulcami ściskającymi obręcz, np. typu V-brake.
Z dętką czy bez? Obręcz do opon bezdętkowych różni się od klasycznej ukształtowaniem profilu od strony opony. Dzięki temu prawidłowo założona opona bezdętkowa może uszczelnić się bez dętki czy specjalnej opaski. Kolejną różnicą jest to, że od strony opony obręcz nie ma otworów na nyple szprych i jest szczelna. W obręcz na stałe wkręcony jest także wentyl. Szprychy mocowane są za pomocą specjalnych, gwintowanych tulejek. Brak otworów na wylot sprawia, że obręcz jest minimalnie Czytaj więcej

wczytywanie...

schowek

Aby korzystac ze schowka musisz być zalogowany

porównaj