Jesteś tutaj:Strona Główna > Katalog > Odzież > Długie palce: rękawiczki z długimi palcami do XCrejestrujzaloguj

Długie palce: rękawiczki z długimi palcami do XC

Długie palce

image Rękawiczki z długimi palcami to nie tylko pancerne rękawice do downhillu. Już od wielu lat, na światowego formatu zawodach XCO i XCM, sportowcy startują w rękawiczkach z pełnymi palcami.

A najlepszym tego potwierdzeniem jest pekiński wyścig świeżo upieczonej srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich, Mai Włoszczowskiej, Absalona, Sausera i wielu, wielu innych. Nasza ankieta wykazała, że rękawiczki z krótkimi palcami mają najwięcej zwolenników (44%) - przynajmniej w głosowaniu. Postanowiliśmy zachęcić dużą grupę rowerzystów nieużywających rękawiczek w ogóle (21%) do zainteresowania się rękawiczkami z długimi palcami. Bo nie tylko w naszej ocenie mają one więcej zalet, niż krótkopalczaste. Dobre rękawiczki z długimi palcami nie tylko zapewniają rewelacyjną ochronę przed uderzeniami i świetny chwyt, ale i właściwy komfort termiczny w szerszym niż krótkopalczaste spektrum temperatur. Zwłaszcza w górach, gdzie pogoda lubi zaskakiwać. Cienkie, długopalczaste rękawiczki pozwolą też na pełną obsługę roweru, a nawet zbieranie runa leśnego.

Cechy
Idealne „full fingers” muszą zapewniać odpowiednią wentylację: im mniej naszytych czy nadrukowanych od wierzchu gadżetów, tym lepiej; im rzadziej tkana materia, z której uszyty jest wierzch rękawic, tym lepiej. Muszą skutecznie odprowadzać pot: im cieńszy materiał, im mniej gąbek, frotek itp. na wierzchu, tym lepiej. Muszą zapewniać pewny chwyt kierownicy: pomogą w tym silikonowe nadruki, specjalnie wyprofilowane naszywki podszyte gąbką, kevlarowe wzmocnienia w miejscach kontaktu z kierownicą i manetkami. Czy są wygodne, musicie sprawdzić sami, to zależy przecież od kształtu dłoni. Żeby rękawiczki były wygodne, powinny być naprawdę dobrze dopasowane. Rękawiczki XC/XCM muszą też pozwalać na otarcie potu z czoła albo wilgoci z szyby okularów. W tej funkcji dobrze spisuje się frota, ale i dodatkowa warstwa „skórki” też spełnia zadanie. I na koniec - rzecz jasna - cena.

 


Powyższy tekst jest fragmentem prezentacji, jaką zamieściliśmy w numerze bikeBoard 9/2008 (gdzie kupić)

wczytywanie...

schowek

Aby korzystac ze schowka musisz być zalogowany

porównaj