Jesteś tutaj:Strona Główna > Katalog > Kołarejestrujzaloguj

Koła

Piasty - to trzeba wiedzieć

Piasty - to trzeba wiedzieć

To trzeba wiedzieć: Ilość szprych. Ilość otworów na szprychy musi być taka sama jak w obręczy. Standardem są koła 32-szprychowe. Koła o mniejszej ilości szprych będą lżejsze. Niegdyś uważano, że 36 szprych wpływa na zwiększenie trwałości i stabilności a także łatwość centrowania, ale dzięki postępowi technologicznemu i materiałowemu już tak nie jest.

więcej

Obręcze - to trzeba wiedzieć

Obręcze - to trzeba wiedzieć

Ilość szprych. Ilość otworów na szprychy musi być taka sama jak w piaście. Standardem są koła 32 szprychowe. Koła o mniejszej ilości szprych będą lżejsze. Niegdyś uważano, że 36 szprych wpływa na zwiększenie trwałości i stabilności a także łatwość centrowania, ale dzięki postępowi technologicznemu i materiałowemu już tak nie jest.

więcej

Opony - to trzeba wiedzieć

Opony - to trzeba wiedzieć

Średnica opony. Ponieważ najpopularniejsze typy rowerów to: rowery górskie, szosowe, trekkingowe i BMX proponujemy stosować się do następującego uproszczenia: pomijając inne rzadziej spotykane rozmiary kół i opon można przyjąć, że według normy ETRTO są cztery główne rozmiary opon. Opony do rowerów górskich - 26”, opony do rowerów typu MTB, DH i DJ - 24”, opony do BMX’ów - 20” oraz opony 700C pasujące do obręczy rowerów trekkingowych i szosowych. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że w obrębie wymienionych typów zdarzają się opony i obręcze, które nie pasują do siebie.

więcej

Dętki - to trzeba wiedzieć

Dętki - to trzeba wiedzieć

Rozmiar dętki. Istotna jest nie tylko średnica koła, do jakiego chcemy zastosować konkretną dętkę, bardzo ważna jest także szerokość opony. Dętka przeznaczona do wąskiej opony nie napełni wystarczająco szerszej i będzie bardziej narażona na przebicie. Zbyt dużej dętki w wąskiej oponie nie da się dobrze ułożyć i właściwie napompować.

więcej

Wielkość kół - to trzeba wiedzieć

Wielkość kół - to trzeba wiedzieć

Wielkość kół uzależniona jest od wieku użytkowników... oczywiście tylko użytkowników najmłodszych (o dopasowaniu wielkości kół roweru do wieku i wzrostu dzieci piszemy w rozdziale „Rozmiar”) bo jeśli chodzi o rowery dla dorosłych, to już zupełnie inna sprawa.

więcej

wczytywanie...

schowek

Aby korzystac ze schowka musisz być zalogowany

porównaj