Jesteś tutaj:Strona Główna > Katalog > Hamulce > Dźwignie hamulcowe - to trzeba wiedziećrejestrujzaloguj

Dźwignie hamulcowe - to trzeba wiedzieć

 

image Kompatybilność
Dźwignie przeznaczone do hamulców typu V-Brake mają inną budowę od tych przeznaczonych do hamulców typu Cantilever i nie są one kompatybilne. Hamulce, w których połączono dźwignie przeznaczone do hamulców typu Cantilever ze szczękami V-Brake będą się charakteryzowały olbrzymią siłą ścisku bardzo trudną do dozowania. W przypadku odwrotnym hamulce będą bardzo słabe.
Dźwignie do hydraulicznych hamulców tarczowych są sprzedawane w zestawie z zaciskiem i przewodem hydraulicznym. Ze względu na różne objętości cylinderków i różne skoki tłoczków nie zalecamy mieszania dźwigni i zacisków różnych producentów lub z różnych grup.Również hamulce szosowe wymagają specyficznych dźwigni. Oprócz specjalistycznych szosowych mogą je także obsługiwać dźwignie do hamulców Cantilever.

Długość i pozycja klamki
Sportowa i agresywna jazda terenowa pozwala angażować do hamowania tylko dwa palce, klamki rekreacyjne powinny umożliwiać obsługę większą ilością palców. Większość firm zapewnia także regulację oddalenia dźwigni od kierownicy. Pozwala to rowerzystom o mniejszych dłoniach wygodnie sięgać do klamki.

Materiały
Większość dźwigni hamulcowych wykonana jest z aluminium i z tego materiału wykonano dźwignie, przy których nie zamieściliśmy ikony materiału. Dla zmniejszenia masy producenci stosują także włókna węglowe, tworzywa sztuczne i stopy magnezu.

Regulacje
Opisujemy, na jakie regulacje pozwalają zastosowane w dźwigni technologie.
Regulacja ciągu linki - pozwala na dobranie do własnych preferencji siły i charakterystyki pracy hamulców szczękowych. Regulacja ta może być realizowana płynnie lub skokowo. Płynna regulacja pozwala najprecyzyjniej dobrać charakterystykę działania hamulców. Dźwignie umożliwiające skokową regulację mają dwa lub trzy punkty regulacyjne. Takie rozwiązanie pozwala też na dopasowanie dźwigni do rodzaju hamulca (Cantilever, v-brake, rolkowy lub tarczowy mechaniczny).
Regulacja oddalenia (zasięgu) - pozwala dobrać odległość dźwigni od kierownicy, tym samym dostosować ją do wielkości dłoni (długości palców).

wczytywanie...

schowek

Aby korzystac ze schowka musisz być zalogowany

porównaj