Jesteś tutaj:Strona Główna > Katalog > Akcesoria > Torebki podsiodłowerejestrujzaloguj

Torebki podsiodłowe

image Temat wydaje się prosty. Małe sakwy podwieszane pod siodełkiem, umożliwiające przewiezienie dętki i narzędzi. Jednak w momencie, gdy zdecydujemy się na zakup, szerokość oferty może wprowadzić nas w zakłopotanie.

Do tego zestawienia dobraliśmy torebki o wielkości pozwalającej zapakować najważniejsze rzeczy potrzebne na trasie kilkudziesięciokilometrowych terenowych etapów. Zawodnicy z pierwszej dwudziestki maratonów będą szukać torebki, do której da się wcisnąć tylko zestaw imbusów, łyżki, łatki i ewentualnie małą pompkę. Dętkę chowają w kieszonce koszulki kolarskiej lub zgoła przyklejają taśmą izolacyjną do mostka kierownicy. My uważamy, że lepiej jest mieć kompletny zestaw z dętką na stałe przypisany do roweru, żeby uniknąć sytuacji, w której dętkę trzeba łatać, bo przebiła sie podczas upadku, przypadkiem została w bagażniku albo kieszonce innej koszulki. Na pewno znajdą się tacy, którym pojemność prezentowanych toreb wyda się mała. Im polecimy plecaki - łatwiej będzie się zapakować i nic nie tracić na stabilności. Inną sprawą jest jazda po gładkich nawierzchniach, wówczas można do roweru zamontować prawdziwe podsiodłowe mastodonty.
Prezentowane przez nas torebki, ze względu na sposób mocowania, możemy podzielić na trzy grupy. Pierwsza grupa to torebki mocowane na paski do siodełka i sztycy podsiodłowej. Druga grupa to torebki z mocowaniem na specjalne plastikowe zaczepy. Może to być mocowany śrubami do sanek siodła zatrzask, unikalne mocowanie „ICS” zintegrowane wyłącznie z siodełkami Fi’zi:k i Selle Royal lub niezwykłe mocowanie torebek Zefal. I tu rodzi się wniosek, że wszelkiego rodzaje zatrzaski i klipsy ułatwiają odpinanie torebek na czas parkowania. Zatem lepiej sprawdzą się w rowerach wielofunkcyjnych. W wyścigach im rozwiązanie prostsze, tym lepsze. Choć paski i rzepy są trudniejsze do demontażu, to z drugiej strony pozwalają na kompensację wielkości torebki i w przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju zatrzasków prawie zawsze można dopiąć je trochę mocniej. W torebkach woziliśmy tzw. „zwykłą dętkę MTB” Continental 1,75- 2,5” albo Maxxisa Fly Weight, czasami udawało się załadować jeszcze optymalny zestaw narzędzi ze skuwaczem łańcucha i /lub łyżki. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę ciekawych torebek z uwagami testerów.


Powyższy tekst jest fragmentem prezentacji, jaką zamieściliśmy w numerze bikeBoard 3/2009 (gdzie kupić)

wczytywanie...

schowek

Aby korzystac ze schowka musisz być zalogowany

porównaj