Jesteś tutaj:Strona Główna > Katalog > Akcesoriarejestrujzaloguj

Akcesoria

Chroń tyły - błotniki do maratonu

Chroń tyły - błotniki do maratonu

Jeśli jesteś zatwardziałym góralem z blachą zamiast skóry na tyłku, możesz sobie odpuścić i spokojnie nie czytać dalej. My jednak uważamy, że mimo nikczemnej nazwy, dolna część pleców zasługuje na nieco więcej komfortu.

więcej

Chwyty kierownicy

Chwyty kierownicy

Chwyty kierownicy (z ang. grip), to jeden z najmniej rzucających się w oczy komponentów roweru. A to przecież, po pedałach i siodełku, nasz trzeci punkt styku z rowerem. Wcale nie mniej ważny! Od doboru chwytów zależy i bezpieczeństwo, i komfort. Gripy muszą przede wszystkim zapewnić pewne trzymanie kierownicy. Ale równie ważne jest tłumienie drgań, na które narażone są nasze dłonie. Wielogodzinna jazda terenowa może stać się nieziemską rozkoszą lub koszmarem. Warto dobrze je dobrać.

więcej

Torebki podsiodłowe

Torebki podsiodłowe

Temat wydaje się prosty. Małe sakwy podwieszane pod siodełkiem, umożliwiające przewiezienie dętki i narzędzi. Jednak w momencie, gdy zdecydujemy się na zakup, szerokość oferty może wprowadzić nas w zakłopotanie.

więcej

Czy bidon to przeżytek?

Czy bidon to przeżytek?

Zdecydowana większość rowerzystów wybiera bidon. 59% z respondentów naszej ankiety przyznało, że używa wyłącznie bidonu. Tylko 14% opowiedziało się wyłącznie za bukłakiem! Pozostali używają i jednego i drugiego. Bidon nie umarł, choć konkurencję ma niesamowitą.

więcej

1W - lampki rowerowe z diodami wysokiej mocy

1W - lampki rowerowe z diodami wysokiej mocy

Oświetlenie 1W robi od pewnego czasu wielką furorę na ścieżkach rowerowych. Większość dostępnych obecnie lampek rowerowych wyposażona jest w diody LED. Diody te zużywają dużo mniej energii niż tradycyjne oświetlenie żarowe, co więcej - są znacznie trwalsze i ciężko jest je uszkodzić mechanicznie. Oprócz dobrze znanych od wielu lat zwykłych LED, pojawiły się nowoczesne diody wysokiej mocy. Symbolem 1W producenci oznaczają szeroką gamę emiterów o mocy oscylującej wokół 1 wata, chociaż część lampek wykorzystuje diody o jeszcze większej mocy dochodzącej do 3 W. W

więcej

Blokada - zapięcia rowerowe

Blokada - zapięcia rowerowe

W rywalizacji pancerz-pocisk zawsze w efekcie wygrywa pocisk. Podobnie jest z zamknięciami: nie ma takiego, którego nie dałoby się otworzyć. Ale to „okazja czyni złodzieja”, dlatego trzeba działać tak, aby okazji tych stwarzać jak najmniej.

więcej

wczytywanie...

schowek

Aby korzystac ze schowka musisz być zalogowany

porównaj